İçeriğe geç

Akhisar Yol Tarifi

Manisa Akhisar yol tarifi; yazımızda öncelikle Akhisar şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Akhisar’a nasıl gidilir? Akhisar yol tarifi? Akhisar yol haritası? Akhisar İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Akhisar İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Manisa’nın ilçesi olan Akhisar, Manisa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Akhisar İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.645 km2’dir. Akhisar ilçesinin rakımı ise 106 m olarak hesaplanmıştır. Akhisar ilçesinin Kuzeyinde Kırkağaç ve Soma, doğusunda Balıkesir ve Gördes, batısında Saruhanlı, Güneyinde ise Gölmarmara ve Saruahanlı ilçeleri bulunmaktadır. Akhisar ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Akhisar İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Akhisar ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 173.026 nüfusa sahiptir.

Akhisar İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Akhisar Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Akhisar’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Akhisar Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Akhisar’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Akhisar’a Nasıl Gidilir? Akhisar Yol Tarifi

Akhisar’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Akhisar’a gelebilirsiniz. Akhisar karayolu ile Manisa şehir merkezine 51.1 km, İstanbul’a yaklaşık 392 km, Ankara’ya yaklaşık 550 km, İzmir’den ise yaklaşık 104 km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Manisa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Manisa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akhisar ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.