İçeriğe geç

Akdeniz Yol Tarifi

Mersin Akdeniz yol tarifi; yazımızda öncelikle Akdeniz şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Akdeniz’e nasıl gidilir? Akdeniz yol tarifi? Akdeniz yol haritası? Akdeniz İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Akdeniz İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin’in ilçesi olan Akdeniz, Mersin’in yerleşim yerlerinden biridir. Akdeniz İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 265 km2’dir. Akdeniz ilçesinin rakımı ise 8 m olarak hesaplanmıştır. Akdeniz ilinin doğusunda Tarsus, batısında Toroslar ilçeleri bulunmaktadır. Akdeniz ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Akdeniz İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Akdeniz ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 262.265 nüfusa sahiptir.

Akdeniz İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Akdeniz Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Akdeniz’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Akdeniz Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Akdeniz’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Akdeniz’e Nasıl Gidilir? Akdeniz Yol Tarifi

Akdeniz’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Akdeniz’e gelebilirsiniz. Akdeniz karayolu ile Mersin şehir merkezine 10.8 km, İstanbul’a yaklaşık 928 km, Ankara’ya yaklaşık 493 km, İzmir’den ise yaklaşık 901 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Mersin’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Mersin demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akdeniz ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.