İçeriğe geç

Akdağmadeni Yol Tarifi

Yozgat Akdağmadeni yol tarifi; yazımızda öncelikle Akdağmadeni şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Akdağmadeni’ne nasıl gidilir? Akdağmadeni yol tarifi? Akdağmadeni yol haritası? Akdağmadeni İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Akdağmadeni İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat’ın ilçesi olan Akdağmadeni, Yozgat’ın yerleşim yerlerinden biridir. Akdağmadeni İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.810 km2’dir. Akdağmadeni ilçesinin rakımı ise 1.322 m olarak hesaplanmıştır. Akdağmadeni ilçesinin Kuzeyinde Kadışehri, doğusunda Sivas, batısında Saraykent ve Sorgun, Güneyinde ise Sarıkaya ve Çayıralan ilçeleri bulunmaktadır. Akdağmadeni ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Akdağmadeni İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Akdağmadeni ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 42.621 nüfusa sahiptir.

Akdağmadeni İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Akdağmadeni Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Akdağmadeni’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Akdağmadeni Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Akdağmadeni’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Akdağmadeni’ne Nasıl Gidilir? Akdağmadeni Yol Tarifi

Akdağmadeni’ne kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Akdağmadeni’ne gelebilirsiniz. Akdağmadeni karayolu ile Yozgat şehir merkezine 104 km, İstanbul’a yaklaşık 767 km, Ankara’ya yaklaşık 314 km, İzmir’den ise yaklaşık 917 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Yozgat’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Yozgat demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akdağmadeni ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.