İçeriğe geç

Akçakoca Posta Kodu

Akçakoca Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Akçakoca Posta Kodu Sorgulama

Akçakoca’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Akçakoca ilçesi Hakkında

Akçakoca ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz yetmişinci en büyük ilçesidir. Karadeniz bölgesinde yer alan Düzce’nin ilçesi olan Akçakoca, Düzce’nin yerleşim yerlerinden biridir. Akçakoca İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 380 km2’dir. Rakımı ise 7 m olarak hesaplanmıştır. Akçakoca ilçesinin doğusunda Zonguldak, batısında Sakarya, Güneyinde ise Cumayeri, Çilimli, Yığılca ve Düzce Merkez ilçeleri bulunmaktadır. Akçakoca ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Akçakoca İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Akçakoca ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 39.229 nüfusa sahiptir.

Akçakoca Posta Kodu
Akçakoca Posta Kodu