İçeriğe geç

Akçakent Yol Tarifi

Kırşehir Akçakent yol tarifi; yazımızda öncelikle Akçakent şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Akçakent’e nasıl gidilir? Akçakent yol tarifi? Akçakent yol haritası? Akçakent İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Akçakent İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir’in ilçesi olan Akçakent, Kırşehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Akçakent İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 370 km2’dir. Akçakent ilçesinin rakımı ise 1.410 m olarak hesaplanmıştır. Akçakent ilçesinin Kuzeyinde Yozgat ve Kırıkkale, doğusunda Çiçekdağı, batısında Kırıkkale, Güneyinde ise Akpınar ilçeleri bulunmaktadır. Akçakent ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Akçakent İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Akçakent ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 3.889 nüfusa sahiptir.

Akçakent İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Akçakent Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Akçakent’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Akçakent Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Akçakent’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Akçakent’e Nasıl Gidilir? Akçakent Yol Tarifi

Akçakent’e kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Akçakent’e gelebilirsiniz. Akçakent karayolu ile Kırşehir şehir merkezine 69.9 km, İstanbul’a yaklaşık 617 km, Ankara’ya yaklaşık 164 km, İzmir’den ise yaklaşık 756 km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kırşehir’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kırşehir demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akçakent ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.