İçeriğe geç

Akçakent Posta Kodu

Akçakent Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Akçakent Posta Kodu Sorgulama

Akçakent’te yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Akçakent ilçesi Hakkında

Akçakent ilçesi alan olarak Türkiye’nin altı yüz seksen üçüncü en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir’in ilçesi olan Akçakent, Kırşehir’in yerleşim yerlerinden biridir. Akçakent İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 370 km2’dir. Rakımı ise 1.410 m olarak hesaplanmıştır. Akçakent ilçesinin Kuzeyinde Yozgat ve Kırıkkale, doğusunda Çiçekdağı, batısında Kırıkkale, Güneyinde ise Akpınar ilçeleri bulunmaktadır. Akçakent ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Akçakent İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır.

Akçakent Posta Kodu