İçeriğe geç

Akçakale Yol Tarifi

Şanlıurfa Akçakale yol tarifi; yazımızda öncelikle Akçakale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Akçakale’ye nasıl gidilir? Akçakale yol tarifi? Akçakale yol haritası? Akçakale İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Akçakale İlçesi Hakkında

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa’nın ilçesi olan Akçakale, Şanlıurfa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Akçakale İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.038 km2’dir. Akçakale ilçesinin rakımı ise  359 m olarak hesaplanmıştır. Akçakale ilçesinin Kuzeyinde Eyyübiye ve Harran, doğusunda Ceylanpınar, batısında Suruç, Güneyinde ise Suriye ilçeleri bulunmaktadır. Akçakale ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Akçakale İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Akçakale ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 115.615 nüfusa sahiptir.

Akçakale İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Akçakale Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Akçakale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Akçakale Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Akçakale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Akçakale’ye Nasıl Gidilir? Akçakale Yol Tarifi

Akçakale’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Akçakale’ye gelebilirsiniz. Akçakale karayolu ile Şanlıurfa şehir merkezine 76.5 km, İstanbul’a yaklaşık 1.334 km, Ankara’ya yaklaşık 899 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.307 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Şanlıurfa Şehir Merkezinde yer alan Şanlıurfa GAP Havalimanı’na gidebilirsiniz. Şanlıurfa GAP Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akçakale ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Şanlıurfa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Şanlıurfa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akçakale ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.