İçeriğe geç

Akçadağ Yol Tarifi

Malatya Akçadağ yol tarifi; yazımızda öncelikle Akçadağ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Akçadağ’a nasıl gidilir? Akçadağ yol tarifi? Akçadağ yol haritası? Akçadağ İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Akçadağ İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya’nın ilçesi olan Akçadağ, Malatya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Akçadağ İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.118 km2’dir. Akçadağ ilçesinin rakımı ise 1.056 m olarak hesaplanmıştır. Akçadağ ilçesinin Kuzeyinde Yazıhan, Darende ve Hekimhan, doğusunda Yeşilyurt, batısında Kahramanmaraş, Güneyinde ise Doğanşehir ilçeleri bulunmaktadır. Akçadağ ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Akçadağ İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Akçadağ ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 29.064 nüfusa sahiptir.

Akçadağ İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Akçadağ Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Akçadağ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Akçadağ Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Akçadağ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Akçadağ’a Nasıl Gidilir? Akçadağ Yol Tarifi

Akçadağ’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Akçadağ’a gelebilirsiniz. Akçadağ karayolu ile Malatya şehir merkezine 68.5 km, İstanbul’a yaklaşık 1.050 km, Ankara’ya yaklaşık 606 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.134 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Malatya Şehir Merkezinde yer alan Malatya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Malatya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akçadağ ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Malatya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Malatya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akçadağ ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.