İçeriğe geç

Akçaabat Yol Tarifi

Trabzon Akçaabat yol tarifi; yazımızda öncelikle Akçaabat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Akçaabat’a nasıl gidilir? Akçaabat yol tarifi? Akçaabat yol haritası? Akçaabat İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Akçaabat İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Trabzon’un ilçesi olan Akçaabat, Trabzon’un yerleşim yerlerinden biridir. Akçaabat İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 375 km2’dir. Akçaabat ilçesinin rakımı ise 16 m olarak hesaplanmıştır. Akçaabat ilçesinin doğusunda Ortahisar, batısında Çarşamba ve Vakfıkepir, Güneyinde ise Düzköy ve Maçka ilçeleri bulunmaktadır. Akçaabat ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Akçaabat İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Akçaabat ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 125.848 nüfusa sahiptir.

Akçaabat İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Akçaabat Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Akçaabat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Akçaabat Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Akçaabat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Akçaabat’a Nasıl Gidilir? Akçaabat Yol Tarifi

Akçaabat’a kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Akçaabat’a gelebilirsiniz. Akçaabat karayolu ile Trabzon şehir merkezine 61.2 km, İstanbul’a yaklaşık 1.048 km, Ankara’ya yaklaşık 715 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.401 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Trabzon Şehir Merkezinde yer alan Trabzon Havalimanı’na gidebilirsiniz. Trabzon Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akçaabat ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.