İçeriğe geç

Ahmetli Yol Tarifi

Manisa Ahmetli yol tarifi; yazımızda öncelikle Ahmetli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ahmetli’ye nasıl gidilir? Ahmetli yol tarifi? Ahmetli yol haritası? Ahmetli İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ahmetli İlçesi Hakkında

Ege bölgesinde yer alan Manisa’nın ilçesi olan Ahmetli, Manisa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Ahmetli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 227 km2’dir. Ahmetli ilçesinin rakımı ise 91 m olarak hesaplanmıştır. Ahmetli ilçesinin Kuzeyinde Saruhanlı ve Gölmarmara, doğusunda Sahilli, batısında Turgutlu, Güneyinde ise İzmir ilçeleri bulunmaktadır. Ahmetli ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ahmetli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ahmetli ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 16.525 nüfusa sahiptir.

Ahmetli İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ahmetli Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ahmetli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ahmetli Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ahmetli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ahmetli’ye Nasıl Gidilir? Ahmetli Yol Tarifi

Ahmetli’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ahmetli’ye gelebilirsiniz. Ahmetli karayolu ile Manisa şehir merkezine 59.6 km, İstanbul’a yaklaşık 466 km, Ankara’ya yaklaşık 511 km, İzmir’den ise yaklaşık 78.1 km uzaklıktadır. Hava yolunu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Manisa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Manisa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ahmetli ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.