İçeriğe geç

Ahmetli Posta Kodu

Ahmetli Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Ahmetli Posta Kodu Sorgulama

Ahmetli’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Ahmetli ilçesi Hakkında

Ahmetli ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz ikinci en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Manisa’nın ilçesi olan Ahmetli, Manisa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Ahmetli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 227 km2’dir. Rakımı ise 91 m olarak hesaplanmıştır. Ahmetli ilçesinin Kuzeyinde Saruhanlı ve Gölmarmara, doğusunda Sahilli, batısında Turgutlu, Güneyinde ise İzmir ilçeleri bulunmaktadır. Ahmetli ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ahmetli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ahmetli ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 16.614 nüfusa sahiptir.

Ahmetli Posta Kodu
Ahmetli Posta Kodu