İçeriğe geç

Ahmetli Mahalleleri

Ahmetli İlçesi

Ahmetli mahalleleri, Ahmetli ilçesi alan olarak Türkiye’nin sekiz yüz ikinci en büyük ilçesidir. Ege bölgesinde yer alan Manisa’nın ilçesi olan Ahmetli, Manisa’nın yerleşim yerlerinden biridir. Ahmetli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 227 km2’dir. Ahmetli ilçesinin rakımı ise 91 m olarak hesaplanmıştır. Ahmetli ilçesinin Kuzeyinde Saruhanlı ve Gölmarmara, doğusunda Sahilli, batısında Turgutlu, Güneyinde ise İzmir ilçeleri bulunmaktadır. Ahmetli ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ahmetli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ahmetli ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 16.614 nüfusa sahiptir.

Ahmetli ilçesini coğrafi konumu ise 38° 30′ 58.9680” Kuzey ve 27° 56′ 16.6668” Doğu gps koordinatlarıdır.

Ahmetli Mahalleleri

Ahmetli ilçesinin 23 mahallesi bulunmaktadır. Ahmetli ilçesinin 24 tane köy yerleşkesi bulunmaktadır. Ahmetli mahalleleri arasında en fazla nüfusa sahip mahalleleri sırasıyla Ulu Cami mahallesi, Barbaros mahallesi ve Zafer mahalleleridir. En az nüfusa sahip olan mahalleri ise sırasıyla Halilkahya mahallesi, Hacıköseli mahallesi ve Derici mahalleleridir.

Ahmetli mahalleleri

Diğer mahalleleri alfabetik sırasıyla aşağıdaki listeden ulaşabilirsiniz.

AHMETLİ MAHALLELERİ

 1. Alahıdır Mah.
 2. Altıeylül Mah.
 3. Ataköy Mah.
 4. Bahçecik Mah.
 5. Barbaros Mah.
 6. Cambazlı Mah.
 7. Dereköy Mah.
 8. Derici Mah.
 9. Dibekdere Mah.
 10. Gökkaya Mah.
 11. Güldede Mah.
 12. Hacıköseli Mah.
 13. Halilkahya Mah.
 14. Karaköy Mah.
 15. Kargın Mah.
 16. Kendirlik Mah.
 17. Kestelli Mah.
 18. Kurtuluş Mah.
 19. Mandallı Mah.
 20. Seydiköy Mah.
 21. Ulu Cami Mah.
 22. Yaraşlı Mah.
 23. Zafer Mah.

Ahmetli Tarihi ve Gezilecek Yerler

Ahmetli mahalleleri, Spil Dağı gibi yerler bulunmaktadır. Manisa ilinin turizm açısından önemli ve odak noktası potansiyelinde olan, dini yapıları ve tarihi yapıların yanı sıra doğal harikalarını barındıran doğa ve kültür turizmi için tercih edilmesi gereken ilçelerimiz arasında yer almaktadır.

Ahmetli Belediyesi resmi sitesine buradan ulaşabilirsiniz…

Akhisar Mahalleleri sayfamıza buradan ulaşabilirsiniz…