İçeriğe geç

Ahlat Yol Tarifi

Bitlis Ahlat yol tarifi; yazımızda öncelikle Ahlat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ahlat’a nasıl gidilir? Ahlat yol tarifi? Ahlat yol haritası? Ahlat İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ahlat İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis’in ilçesi olan Ahlat, Bitlis’in yerleşim yerlerinden biridir. Ahlat İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.153 km2’dir. Ahlat ilçesinin rakımı ise 1.703 m olarak hesaplanmıştır. Ahlat ilinin Kuzeyinde Adilcevaz, doğusunda ise Van Gölü, batısında Muş, Güneyinde ise Güroymak ilçeleri bulunmaktadır. Ahlat ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ahlat İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ahlat ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 40.699 nüfusa sahiptir.

Ahlat İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ahlat Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ahlat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ahlat Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ahlat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ahlat’a Nasıl Gidilir? Ahlat Yol Tarifi

Ahlat’a kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ahlat’a gelebilirsiniz. Ahlat karayolu ile Bitlis şehir merkezine 78,3 km, İstanbul’a yaklaşık 1,431 km, Ankara’ya yaklaşık 1,119 km, İzmir’den ise yaklaşık 1,784 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Bitlis’e demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Bitlis demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ahlat ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.