İçeriğe geç

Ahırlı Yol Tarifi

Konya Ahırlı yol tarifi; yazımızda öncelikle Ahırlı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ahırlı’ya nasıl gidilir? Ahırlı yol tarifi? Ahırlı yol haritası? Ahırlı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ahırlı İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya’nın ilçesi olan Ahırlı, Konya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Ahırlı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 325 km2’dir. Ahırlı ilçesinin rakımı ise 1.216 m olarak hesaplanmıştır. Ahırlı ilçesinin Kuzeyinde Seydişehir, Yalıhüyük ve Akören, doğusunda ve güneyinde Bozkır, batısında Antalya ilçeleri bulunmaktadır. Ahırlı ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ahırlı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ahırlı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 4.753 nüfusa sahiptir.

Ahırlı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ahırlı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ahırlı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ahırlı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ahırlı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ahırlı’ya Nasıl Gidilir? Ahırlı Yol Tarifi

Ahırlı’ya kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ahırlı’ya gelebilirsiniz. Ahırlı karayolu ile Konya şehir merkezine 130 km, İstanbul’a yaklaşık 690 km, Ankara’ya yaklaşık 376 km, İzmir’den ise yaklaşık 611 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Konya Şehir Merkezinde yer alan Konya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Konya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ahırlı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Konya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Konya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ahırlı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.