İçeriğe geç

Ağrı Yozgat Arası Kaç KM

Ağrı Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Yozgat arası kaç km? Ağrı Yozgat arası kaç saat? Ağrı Yozgat yol tarifi? Ağrı Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Yozgat Arası Kaç KM

Ağrı Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 842 km’dir. Ağrı Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 706 km’dir.

Ağrı Yozgat Arası Kaç KM

Ağrı Yozgat Arası Kaç Saat

Ağrı Yozgat arası kaç saat; Ağrı Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 842 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 706 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Ağrı Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 842 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 47 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 68 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.