İçeriğe geç

Ağrı Yol Tarifi

Ağrı yol tarifi; yazımızda öncelikle Ağrı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı’ya nasıl gidilir? Ağrı yol tarifi? Ağrı yol haritası? Ağrı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı İli Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, nüfus bakımından Türkiye’nin 40. İlidir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır. Ağrı ilinin Kuzeyinde Kars ve Iğdır, batısında Erzurum ve Muş, güneyinde ise Van ili bulunmaktadır. Ağrı ili Karasal iklime sahiptir. Ağrı ülkemizde gastronomi açısından turizmin odak noktalarından biridir. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ağrı ili 2019 yılı TÜİK verilerine göre 549.435 nüfusa sahiptir.

Ağrı ili hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız

Ağrı Yol Tarifi

Ağrı’ya Nasıl Gidilir? 

Ağrı’ya kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ağrı’ya gelebilirsiniz. Ağrı karayolu ile İstanbul’a yaklaşık 1.414 km, Ankara’ya yaklaşık1.065 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.065 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ağrı Şehir Merkezinde yer alan Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanına gidebilirsiniz. Demir yolu ulaşımı bulunmamaktadır.

Ağrı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ağrı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ağrı İlçeleri Yol Tarifi?

Yukarıda yer alan bilgiler ile Ağrı iline kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Şimdi ise Ağrı ilimize bağlı ilçelerin yol tarifine ulaşmak için aşağıdaki listede yer alan ve gitmek istediğiniz ilçeye tıklayarak yol güzergahı bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Ağrı İlçeleri

  • Diyadin
  • Doğubayazıt
  • Eleşkirt
  • Hamur
  • Patnos
  • Taşlıçay
  • Tutak