İçeriğe geç

Ağrı Yalova Arası Kaç KM

Ağrı Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Yalova arası kaç km? Ağrı Yalova arası kaç saat? Ağrı Yalova yol tarifi? Ağrı Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Yalova Arası Kaç KM

Ağrı Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1388 km’dir. Ağrı Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1175 km’dir.

Ağrı Yalova Arası Kaç KM

Ağrı Yalova Arası Kaç Saat

Ağrı Yalova arası kaç saat; Ağrı Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1388 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1175 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat 5 dakika

Ağrı Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1388 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 77 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 112 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.