İçeriğe geç

Van Ağrı Arası Kaç KM

Van Ağrı arası kaç km; yazımızda öncelikle Van ve Ağrı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Van Ağrı arası kaç km? Van Ağrı arası kaç saat? Van Ağrı yol tarifi? Van Ağrı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Van ile Ağrı İli Hakkında Genel Bilgiler

Van ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Van ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Van ili yüzölçümü yaklaşık 21,334 km2’dir. Van ilinin coğrafi konumu ise 37° 43′ 48.4″39° 22′ 24.2″N Kuzey 42° 39′ 42.8″E 44°30′ 46.1″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Van Ağrı Arası Kaç KM

Van Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 292 km’dir. Van Ağrı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 153 km’dir.

Van Ağrı Arası Kaç Saat

Van Ağrı arası kaç saat; Van Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 292 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Van Ağrı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Van Ağrı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 153 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Van Ağrı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Van Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 292 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 17 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 24 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Van Ağrı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Van Ağrı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Van’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Van’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.