İçeriğe geç

Ağrı Uşak Arası Kaç KM

Ağrı Uşak arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Uşak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Uşak arası kaç km? Ağrı Uşak arası kaç saat? Ağrı Uşak yol tarifi? Ağrı Uşak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Uşak İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′24.7″K 30° 01′15.0″E D GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Uşak Arası Kaç KM

Ağrı Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1433 km’dir. Ağrı Uşak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1182 km’dir.

Ağrı Uşak Arası Kaç KM

Ağrı Uşak Arası Kaç Saat

Ağrı Uşak arası kaç saat; Ağrı Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1433 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 16 saat sürmektedir. Ağrı Uşak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 19 saat sürmektedir. Ağrı Uşak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1182 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

16 saat

Otobüs ile;

19 saat

Uçak ile;

2 saat 5 dakika

Ağrı Uşak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1433 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 79 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 115 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Uşak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Uşak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.