İçeriğe geç

Ağrı Tunceli Arası Kaç KM

Ağrı Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Tunceli arası kaç km? Ağrı Tunceli arası kaç saat? Ağrı Tunceli yol tarifi? Ağrı Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Tunceli Arası Kaç KM

Ağrı Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 420 km’dir. Ağrı Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 309 km’dir.

Ağrı Tunceli Arası Kaç KM

Ağrı Tunceli Arası Kaç Saat

Ağrı Tunceli arası kaç saat; Ağrı Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 420 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 309 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Ağrı Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 420 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 24 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 34 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.