İçeriğe geç

Ağrı Tokat Arası Kaç KM

Ağrı Tokat arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Tokat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Tokat arası kaç km? Ağrı Tokat arası kaç saat? Ağrı Tokat yol tarifi? Ağrı Tokat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Tokat İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Tokat ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Tokat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Tokat ili yüzölçümü yaklaşık 10,075 km2’dir. Tokat ilinin coğrafi konumu ise 39°51′K 35°37′D GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Tokat Arası Kaç KM

Ağrı Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 690 km’dir. Ağrı Tokat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 553 km’dir.

Ağrı Tokat Arası Kaç KM

Ağrı Tokat Arası Kaç Saat

Ağrı Tokat arası kaç saat; Ağrı Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 690 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Tokat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Tokat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 553 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Ağrı Tokat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Tokat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 690 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 38 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 56 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Tokat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Tokat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tokat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tokat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.