İçeriğe geç

Ağrı Sivas Arası Kaç KM

Ağrı Sivas arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Sivas şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Sivas arası kaç km? Ağrı Sivas arası kaç saat? Ağrı Sivas yol tarifi? Ağrı Sivas arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Sivas İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Sivas ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Sivas ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sivas ili yüzölçümü yaklaşık 3,488 km2’dir. Sivas ilinin coğrafi konumu ise 35°50’ ve 38°14’ doğu, 38°42’ ve 40°16’ kuzey GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Sivas Arası Kaç KM

Ağrı Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 634 km’dir. Ağrı Sivas arası mesafe havayolu ile yaklaşık 515 km’dir.

Ağrı Sivas Arası Kaç KM

Ağrı Sivas Arası Kaç Saat

Ağrı Sivas arası kaç saat; Ağrı Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 634 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Ağrı Sivas arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Sivas arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 515 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

Ağrı Sivas Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Sivas arası mesafe karayolu ile yaklaşık 634 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 51 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Sivas Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Sivas arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sivas’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sivas’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.