İçeriğe geç

Ağrı Şırnak Arası Kaç KM

Ağrı Şırnak arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Şırnak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Şırnak arası kaç km? Ağrı Şırnak arası kaç saat? Ağrı Şırnak yol tarifi? Ağrı Şırnak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Şırnak İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Şırnak ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şırnak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Şırnak ili yüzölçümü yaklaşık 7.172 km2’dir. Şırnak ilinin coğrafi konumu ise 37° 33′ 47″ Kuzey ile 42° 33′ 44″ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Şırnak Arası Kaç KM

Ağrı Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 422 km’dir. Ağrı Şırnak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 251 km’dir.

Ağrı Şırnak Arası Kaç KM

Ağrı Şırnak Arası Kaç Saat

Ağrı Şırnak arası kaç saat; Ağrı Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 422 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Şırnak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Şırnak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 251 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Ağrı Şırnak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Şırnak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 422 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 24 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 34 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Şırnak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Şırnak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Şırnak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şırnak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.