İçeriğe geç

Ağrı Sinop Arası Kaç KM

Ağrı Sinop arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Sinop şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Sinop arası kaç km? Ağrı Sinop arası kaç saat? Ağrı Sinop yol tarifi? Ağrı Sinop arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Sinop İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Sinop ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Sinop ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sinop ili yüzölçümü yaklaşık 5,862 km2’dir. Sinop ilinin coğrafi konumu ise 40 48′- 42 02′ kuzey, 32 43′— 34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Sinop Arası Kaç KM

Ağrı Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 962 km’dir. Ağrı Sinop arası mesafe havayolu ile yaklaşık 713 km’dir.

Ağrı Sinop Arası Kaç KM

Ağrı Sinop Arası Kaç Saat

Ağrı Sinop arası kaç saat; Ağrı Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 962 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Ağrı Sinop arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Ağrı Sinop arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 713 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Ağrı Sinop Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Sinop arası mesafe karayolu ile yaklaşık 962 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 53 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 77 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Sinop Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Sinop arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sinop’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sinop’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.