İçeriğe geç

Ağrı Siirt Arası Kaç KM

Ağrı Siirt arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Siirt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Siirt arası kaç km? Ağrı Siirt arası kaç saat? Ağrı Siirt yol tarifi? Ağrı Siirt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Siirt İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Siirt ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Siirt ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Siirt ili yüzölçümü yaklaşık 6,182 km2’dir. Siirt ilinin coğrafi konumu ise 41° 57′ doğu boylamı ve 37° 55′ kuzey enlemi GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Siirt Arası Kaç KM

Ağrı Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 321 km’dir. Ağrı Siirt arası mesafe havayolu ile yaklaşık 212 km’dir.

Ağrı Siirt Arası Kaç KM

Ağrı Siirt Arası Kaç Saat

Ağrı Siirt arası kaç saat; Ağrı Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 321 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Siirt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Siirt arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 212 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Ağrı Siirt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Siirt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 321 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 18 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 26 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Siirt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Siirt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Siirt’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Siirt’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.