İçeriğe geç

Ağrı Rize Arası Kaç KM

Ağrı Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Rize arası kaç km? Ağrı Rize arası kaç saat? Ağrı Rize yol tarifi? Ağrı Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Rize Arası Kaç KM

Ağrı Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 496 km’dir. Ağrı Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 225 km’dir.

Ağrı Rize Arası Kaç KM

Ağrı Rize Arası Kaç Saat

Ağrı Rize arası kaç saat; Ağrı Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 496 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Ağrı Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 225 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

50 dakika

Ağrı Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 496 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 40 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.