Ağrı Patnos Arası Kaç KM

Ağrı Patnos arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Patnos şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Patnos arası kaç km? Ağrı Patnos arası kaç saat? Ağrı Patnos yol tarifi? Ağrı Patnos arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Patnos İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ilçesi;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilçesinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Patnos ilçesi;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Patnos ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 1,394 km2dir. Patnos ilçesinin coğrafi konumu ise 39° 14′ 0.8808” Kuzey ve 42° 51′ 47.8944” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Patnos Arası Kaç KM

Ağrı Patnos arası mesafe karayolu ile yaklaşık 120 km’dir. Ağrı Patnos arası mesafe havayolu ile yaklaşık 56 km’dir.

Ağrı Patnos Arası Kaç KM

Ağrı Patnos Arası Kaç Saat

Ağrı Patnos arası kaç saat; Ağrı Patnos arası mesafe karayolu ile yaklaşık 120 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Patnos arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Patnos arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 56 kilometredir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Ağrı Patnos Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Patnos arası mesafe karayolu ile yaklaşık 120 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 7 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 10 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Patnos Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Patnos arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Patnos’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Patnos’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.