İçeriğe geç

Ağrı Osmaniye Arası Kaç KM

Ağrı Osmaniye arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Osmaniye şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Osmaniye arası kaç km? Ağrı Osmaniye arası kaç saat? Ağrı Osmaniye yol tarifi? Ağrı Osmaniye arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Osmaniye İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Osmaniye ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Osmaniye ili yüzölçümü yaklaşık 3.767 km2’dir. Osmaniye ilinin coğrafi konumu ise 35  52’ –  36  42’   Doğu 36 57’ -37   45’   Kuzey GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Osmaniye Arası Kaç KM

Ağrı Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 871 km’dir. Ağrı Osmaniye arası mesafe havayolu ile yaklaşık 663 km’dir.

Ağrı Osmaniye Arası Kaç KM

Ağrı Osmaniye Arası Kaç Saat

Ağrı Osmaniye arası kaç saat; Ağrı Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 871 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Osmaniye arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Osmaniye arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 663 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Ağrı Osmaniye Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Osmaniye arası mesafe karayolu ile yaklaşık 871 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 48 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 70 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Osmaniye Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Osmaniye arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Osmaniye’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Osmaniye’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.