İçeriğe geç

Ağrı Niğde Arası Kaç KM

Ağrı Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Niğde arası kaç km? Ağrı Niğde arası kaç saat? Ağrı Niğde yol tarifi? Ağrı Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Niğde Arası Kaç KM

Ağrı Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 941 km’dir. Ağrı Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 752 km’dir.

Ağrı Niğde Arası Kaç KM

Ağrı Niğde Arası Kaç Saat

Ağrı Niğde arası kaç saat; Ağrı Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 941 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 752 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Ağrı Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 941 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 52 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 76 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.