İçeriğe geç

Ağrı Nevşehir Arası Kaç KM

Ağrı Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Nevşehir arası kaç km? Ağrı Nevşehir arası kaç saat? Ağrı Nevşehir yol tarifi? Ağrı Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Nevşehir Arası Kaç KM

Ağrı Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 906 km’dir. Ağrı Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 727 km’dir.

Ağrı Nevşehir Arası Kaç KM

Ağrı Nevşehir Arası Kaç Saat

Ağrı Nevşehir arası kaç saat; Ağrı Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 906 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Ağrı Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Ağrı Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 727 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 30 dakika

Ağrı Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 906 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 50 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 73 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.