İçeriğe geç

Ağrı Muş Arası Kaç KM

Ağrı Muş arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Muş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Muş arası kaç km? Ağrı Muş arası kaç saat? Ağrı Muş yol tarifi? Ağrı Muş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Muş İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Muş ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Muş ili yüzölçümü yaklaşık 8,196 km2’dir. Muş ilinin coğrafi konumu ise 38,7346 X 41,4910. 186.097 GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Muş Arası Kaç KM

Ağrı Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 248 km’dir. Ağrı Muş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 174 km’dir.

Ağrı Muş Arası Kaç KM

Ağrı Muş Arası Kaç Saat

Ağrı Muş arası kaç saat; Ağrı Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 248 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Ağrı Muş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Ağrı Muş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 174 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

45 dakika

Ağrı Muş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Muş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 248 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 14 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 21 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Muş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Muş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Muş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Muş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.