Ağrı Merkez Yol Tarifi

Ağrı, Merkez yol tarifi; yazımızda öncelikle Ağrı Merkez şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Merkez’e nasıl gidilir? Ağrı Merkez yol tarifi? Ağrı Merkez yol haritası? Ağrı Merkez İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı Merkez İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı’nın ilçesi olan Ağrı Merkez, Ağrı’nın yerleşim yerlerinden biridir. Ağrı Merkez İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.695 km2’dir. Ağrı Merkez ilçesinin rakımı ise 1.630 m olarak hesaplanmıştır. Ağrı Merkez ilinin Kuzeyinde Karsa, doğusunda ise Taşlıçay, batısında Eleşkirt, Güneyinde ise Hamur ilçeleri bulunmaktadır. Ağrı Merkez ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Ağrı Merkez İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Ağrı Merkez ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 150.263 nüfusa sahiptir.

Ağrı Merkez İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Ağrı Merkez Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Ağrı Merkez’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Ağrı Merkez Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı Merkez’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Ağrı Merkez’e Nasıl Gidilir? 

Ağrı Merkez’e kara yolu ya da hava yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Ağrı Merkez’e gelebilirsiniz. İstanbul’a yaklaşık 1,438 km, Ankara’ya yaklaşık 1,075 km, İzmir’den ise yaklaşık 1,791 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ağrı Şehir Merkezinde yer alan Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ağrı Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Ağrı Merkez ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.