İçeriğe geç

Ağrı Kütahya Arası Kaç KM

Ağrı Kütahya arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Kütahya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Kütahya arası kaç km? Ağrı Kütahya arası kaç saat? Ağrı Kütahya yol tarifi? Ağrı Kütahya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Kütahya İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kütahya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Kütahya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kütahya ili yüzölçümü yaklaşık 11,977 km2’dir. Kütahya ilinin coğrafi konumu ise enlem: 39.4200 ve boylam: 29.9857 GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Kütahya Arası Kaç KM

Ağrı Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1393 km’dir. Ağrı Kütahya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1119 km’dir.

Ağrı Kütahya Arası Kaç KM

Ağrı Kütahya Arası Kaç Saat

Ağrı Kütahya arası kaç saat; Ağrı Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1393 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Kütahya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat sürmektedir. Ağrı Kütahya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1119 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

18 saat

Uçak ile;

2 saat

Ağrı Kütahya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Kütahya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1393 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 77 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 112 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Kütahya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Kütahya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kütahya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kütahya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.