İçeriğe geç

Ağrı Kırşehir Arası Kaç KM

Ağrı Kırşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Kırşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Kırşehir arası kaç km? Ağrı Kırşehir arası kaç saat? Ağrı Kırşehir yol tarifi? Ağrı Kırşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Kırşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Kırşehir Arası Kaç KM

Ağrı Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 943 km’dir. Ağrı Kırşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 767 km’dir.

Ağrı Kırşehir Arası Kaç KM

Ağrı Kırşehir Arası Kaç Saat

Ağrı Kırşehir arası kaç saat; Ağrı Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 943 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Kırşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Kırşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 767 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Ağrı Kırşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 943 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 52 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 76 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Kırşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Kırşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.