İçeriğe geç

Ağrı Kırıkkale Arası Kaç KM

Ağrı Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Kırıkkale arası kaç km? Ağrı Kırıkkale arası kaç saat? Ağrı Kırıkkale yol tarifi? Ağrı Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Kırıkkale Arası Kaç KM

Ağrı Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 981 km’dir. Ağrı Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 817 km’dir.

Ağrı Kırıkkale Arası Kaç KM

Ağrı Kırıkkale Arası Kaç Saat

Ağrı Kırıkkale arası kaç saat; Ağrı Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 981 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Ağrı Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Ağrı Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 817 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Ağrı Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 981 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 54 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 79 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.