İçeriğe geç

Ağrı Kilis Arası Kaç KM

Ağrı Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Kilis arası kaç km? Ağrı Kilis arası kaç saat? Ağrı Kilis yol tarifi? Ağrı Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Kilis Arası Kaç KM

Ağrı Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 799 km’dir. Ağrı Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 618 km’dir.

Ağrı Kilis Arası Kaç KM

Ağrı Kilis Arası Kaç Saat

Ağrı Kilis arası kaç saat; Ağrı Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 799 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Ağrı Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Ağrı Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 618 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Ağrı Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 799 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 44 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 64 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.