İçeriğe geç

Ağrı Kastamonu Arası Kaç KM

Ağrı Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Kastamonu arası kaç km? Ağrı Kastamonu arası kaç saat? Ağrı Kastamonu yol tarifi? Ağrı Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Kastamonu Arası Kaç KM

Ağrı Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 991 km’dir. Ağrı Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 806 km’dir.

Ağrı Kastamonu Arası Kaç KM

Ağrı Kastamonu Arası Kaç Saat

Ağrı Kastamonu arası kaç saat; Ağrı Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 991 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat sürmektedir. Ağrı Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat sürmektedir. Ağrı Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 806 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 35 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat

Otobüs ile;

13 saat

Uçak ile;

1 saat 35 dakika

Ağrı Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 991 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 55 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 80 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.