İçeriğe geç

Ağrı Kars Arası Kaç KM

Ağrı Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Kars arası kaç km? Ağrı Kars arası kaç saat? Ağrı Kars yol tarifi? Ağrı Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Kars Arası Kaç KM

Ağrı Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 187 km’dir. Ağrı Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 109 km’dir.

Ağrı Kars Arası Kaç KM

Ağrı Kars Arası Kaç Saat

Ağrı Kars arası kaç saat; Ağrı Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 187 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Ağrı Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Ağrı Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 109 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

40 dakika

Ağrı Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 187 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 11 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 15 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.