İçeriğe geç

Ağrı Karaman Arası Kaç KM

Ağrı Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Karaman arası kaç km? Ağrı Karaman arası kaç saat? Ağrı Karaman yol tarifi? Ağrı Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Karaman Arası Kaç KM

Ağrı Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1126 km’dir. Ağrı Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 902 km’dir.

Ağrı Karaman Arası Kaç KM

Ağrı Karaman Arası Kaç Saat

Ağrı Karaman arası kaç saat; Ağrı Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1126 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 15 saat sürmektedir. Ağrı Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 902 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

12 saat 30 dakika

Otobüs ile;

15 saat

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

Ağrı Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1126 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 62 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 91 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.