İçeriğe geç

Ağrı Karabük Arası Kaç KM

Ağrı Karabük arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Karabük şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Karabük arası kaç km? Ağrı Karabük arası kaç saat? Ağrı Karabük yol tarifi? Ağrı Karabük arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Karabük İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Karabük ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Karabük ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karabük ili yüzölçümü yaklaşık 4,145 km2’dir. Karabük ilinin coğrafi konumu ise 41°13′25″K 32°38′25″D GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Karabük Arası Kaç KM

Ağrı Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1107 km’dir. Ağrı Karabük arası mesafe havayolu ile yaklaşık 898 km’dir.

Ağrı Karabük Arası Kaç KM

Ağrı Karabük Arası Kaç Saat

Ağrı Karabük arası kaç saat; Ağrı Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1107 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Karabük arası mesafe otobüs ile yaklaşık 18 saat sürmektedir. Ağrı Karabük arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 898 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

18 saat

Uçak ile;

1 saat 45 dakika

Ağrı Karabük Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Karabük arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1107 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 77 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 112 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Karabük Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Karabük arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karabük’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karabük’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.