İçeriğe geç

Ağrı Isparta Arası Kaç KM

Ağrı Isparta arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Isparta şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Isparta arası kaç km? Ağrı Isparta arası kaç saat? Ağrı Isparta yol tarifi? Ağrı Isparta arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Isparta İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Isparta ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Isparta ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Isparta ili yüzölçümü yaklaşık 8.993 km2’dir. Isparta ilinin coğrafi konumu ise 37°57′24″K 30°57′39″D GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Isparta Arası Kaç KM

Ağrı Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1359 km’dir. Ağrı Isparta arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1106 km’dir.

Ağrı Isparta Arası Kaç KM

Ağrı Isparta Arası Kaç Saat

Ağrı Isparta arası kaç saat; Ağrı Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1359 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat sürmektedir. Ağrı Isparta arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Isparta arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1106 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat

Ağrı Isparta Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Isparta arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1359 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 75 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 109 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Isparta Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Isparta arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Isparta’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Isparta’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.