İçeriğe geç

Ağrı Iğdır Arası Kaç KM

Ağrı Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Iğdır arası kaç km? Ağrı Iğdır arası kaç saat? Ağrı Iğdır yol tarifi? Ağrı Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Iğdır Arası Kaç KM

Ağrı Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 160 km’dir. Ağrı Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 93 km’dir.

Ağrı Iğdır Arası Kaç KM

Ağrı Iğdır Arası Kaç Saat

Ağrı Iğdır arası kaç saat; Ağrı Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 160 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Ağrı Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Ağrı Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 93 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

40 dakika

Ağrı Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 160 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 9 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 13 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.