İçeriğe geç

Ağrı Hakkari Arası Kaç KM

Ağrı Hakkari arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Hakkari şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Hakkari arası kaç km? Ağrı Hakkari arası kaç saat? Ağrı Hakkari yol tarifi? Ağrı Hakkari arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Hakkari İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Hakkari ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkari ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Hakkari ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkari ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Hakkari Arası Kaç KM

Ağrı Hakkari arası mesafe karayolu ile yaklaşık 438 km’dir. Ağrı Hakkari arası mesafe havayolu ile yaklaşık 252 km’dir.

Ağrı Hakkari Arası Kaç KM

Ağrı Hakkari Arası Kaç Saat

Ağrı Hakkari arası kaç saat; Ağrı Hakkari arası mesafe karayolu ile yaklaşık 438 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Ağrı Hakkari arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Hakkari arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 252 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Ağrı Hakkari Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Hakkari arası mesafe karayolu ile yaklaşık 438 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 25 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 36 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Hakkari Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Hakkari arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkari’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkari’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.