İçeriğe geç

Ağrı Gümüşhane Arası Kaç KM

Ağrı Gümüşhane arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Gümüşhane şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Gümüşhane arası kaç km? Ağrı Gümüşhane arası kaç saat? Ağrı Gümüşhane yol tarifi? Ağrı Gümüşhane arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Gümüşhane İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Gümüşhane ili;

Karadeniz Anadolu bölgesinde yer alan Gümüşhane ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Gümüşhane ili yüzölçümü yaklaşık 6,575km2’dir. Gümüşhane ilinin coğrafi konumu ise 40°23′17″K 39°25′07″D GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Gümüşhane Arası Kaç KM

Ağrı Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 381 km’dir. Ağrı Gümüşhane arası mesafe havayolu ile yaklaşık 316 km’dir.

Ağrı Gümüşhane Arası Kaç KM

Ağrı Gümüşhane Arası Kaç Saat

Ağrı Gümüşhane arası kaç saat; Ağrı Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 381 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Gümüşhane arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Gümüşhane arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 316 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Ağrı Gümüşhane Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Gümüşhane arası mesafe karayolu ile yaklaşık 381 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 21 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 31 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Gümüşhane Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Gümüşhane arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Gümüşhane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gümüşhane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.