İçeriğe geç

Ağrı Giresun Arası Kaç KM

Ağrı Giresun arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Giresun şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Giresun arası kaç km? Ağrı Giresun arası kaç saat? Ağrı Giresun yol tarifi? Ağrı Giresun arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Giresun İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Giresun ili;

Karadeniz Anadolu bölgesinde yer alan Giresun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Giresun ili yüzölçümü yaklaşık 6.934km2’dir. Giresun ilinin coğrafi konumu ise 40°34′47″K 38°35′40″D  GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Giresun Arası Kaç KM

Ağrı Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 545 km’dir. Ağrı Giresun arası mesafe havayolu ile yaklaşık 418 km’dir.

Ağrı Giresun Arası Kaç KM

Ağrı Giresun Arası Kaç Saat

Ağrı Giresun arası kaç saat; Ağrı Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 545 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Ağrı Giresun arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Giresun arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 418 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Ağrı Giresun Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Giresun arası mesafe karayolu ile yaklaşık 545 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 30 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 44 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Giresun Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Giresun arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Giresun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Giresun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.