İçeriğe geç

Ağrı Erzincan Arası Kaç KM

Ağrı Erzincan arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Erzincan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Erzincan arası kaç km? Ağrı Erzincan arası kaç saat? Ağrı Erzincan yol tarifi? Ağrı Erzincan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Erzincan İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Erzincan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzincan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Erzincan ili yüzölçümü yaklaşık 11,974 km2’dir. Erzincan ilinin coğrafi konumu ise 39°40′42″K 39°19′48″D  GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Erzincan Arası Kaç KM

Ağrı Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 368 km’dir. Ağrı Erzincan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 305 km’dir.

Ağrı Erzincan Arası Kaç KM

Ağrı Erzincan Arası Kaç Saat

Ağrı Erzincan arası kaç saat; Ağrı Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 368 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Ağrı Erzincan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Ağrı Erzincan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 305 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

55 dakika

Ağrı Erzincan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Erzincan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 368 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 21 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 30 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Erzincan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Erzincan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Erzincan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzincan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.