İçeriğe geç

Ağrı Elazığ Arası Kaç KM

Ağrı Elazığ arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Elazığ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Elazığ arası kaç km? Ağrı Elazığ arası kaç saat? Ağrı Elazığ yol tarifi? Ağrı Elazığ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Elazığ İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Elazığ Arası Kaç KM

Ağrı Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 493 km’dir. Ağrı Elazığ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 351 km’dir.

Ağrı Elazığ Arası Kaç KM

Ağrı Elazığ Arası Kaç Saat

Ağrı Elazığ arası kaç saat; Ağrı Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 493 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Elazığ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Ağrı Elazığ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 351 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Ağrı Elazığ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 493 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 40 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Elazığ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Elazığ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.