İçeriğe geç

Ağrı Edirne Arası Kaç KM

Ağrı Edirne arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Edirne şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Edirne arası kaç km? Ağrı Edirne arası kaç saat? Ağrı Edirne yol tarifi? Ağrı Edirne arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Edirne İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Edirne ili;

Marmara bölgesinde yer alan Edirne ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Edirne ili yüzölçümü yaklaşık 6,098 km2’dir. Edirne ilinin coğrafi konumu ise 41.288°K 26.5215°D GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Edirne Arası Kaç KM

Ağrı Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1653 km’dir. Ağrı Edirne arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1407 km’dir.

Ağrı Edirne Arası Kaç KM

Ağrı Edirne Arası Kaç Saat

Ağrı Edirne arası kaç saat; Ağrı Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1653 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 18 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Edirne arası mesafe otobüs ile yaklaşık 21 saat sürmektedir. Ağrı Edirne arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1407 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

18 saat 30 dakika

Otobüs ile;

21 saat

Uçak ile;

2 saat 25 dakika

Ağrı Edirne Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Edirne arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1653 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 91 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 133 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Edirne Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Edirne arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Edirne’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Edirne’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.