İçeriğe geç

Ağrı Doğubayazıt Arası Kaç KM

Ağrı Doğubayazıt arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Doğubayazıt şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Doğubayazıt arası kaç km? Ağrı Doğubayazıt arası kaç saat? Ağrı Doğubayazıt yol tarifi? Ağrı Doğubayazıt arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Doğubayazıt İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolubölgesinde yer alan Ağrı ilinin yüzölçümü yaklaşık 11,520km2’dir.Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39° 43′ 8.6664” Kuzey ve 43° 3′ 2.1276” DoğuGPS koordinatlarıdır.

Doğubayazıt ilçesi;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Doğubayazıtilçesinin yüzölçümü yaklaşık 2,250km2dir.Doğubayazıt ilçesinin coğrafi konumu ise 39° 33′ 47.1852” Kuzey ve 44° 0′ 43.7940” DoğuGPSkoordinatlarıdır.

Ağrı Doğubayazıt Arası Kaç KM

Ağrı Doğubayazıt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 104 km’dir.

Ağrı Doğubayazıt Arası Kaç KM

Ağrı Doğubayazıt Arası Kaç Saat

Ağrı Doğubayazıt arası kaç saat; Ağrı Doğubayazıt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 104 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık1saat 30 dakikasürmektedir. Ağrı Doğubayazıt arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakikasürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2saat 30 dakika

Ağrı Doğubayazıt Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Doğubayazıt arası mesafe karayolu ile yaklaşık 104 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 6 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 9 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Doğubayazıt Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Doğubayazıt arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Doğubayazıt’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Doğubayazıt’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.