İçeriğe geç

Ağrı Çankırı Arası Kaç KM

Ağrı Çankırı arası kaç km; yazımızda öncelikle Ağrı ve Çankırı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Ağrı Çankırı arası kaç km? Ağrı Çankırı arası kaç saat? Ağrı Çankırı yol tarifi? Ağrı Çankırı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Ağrı ile Çankırı İli Hakkında Genel Bilgiler

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Ağrı Çankırı Arası Kaç KM

Ağrı Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1003 km’dir. Ağrı Çankırı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 828 km’dir.

Ağrı Çankırı Arası Kaç KM

Ağrı Çankırı Arası Kaç Saat

Ağrı Çankırı arası kaç saat; Ağrı Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1003 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 11 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Çankırı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 13 saat 30 dakika sürmektedir. Ağrı Çankırı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 828 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 36 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

11 saat 30 dakika

Otobüs ile;

13 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 36 dakika

Ağrı Çankırı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Ağrı Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1003 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 56 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 81 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Ağrı Çankırı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Ağrı Çankırı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.